Kamnářství Šimčík - krby, kamna, sporáky

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Kamnářství Šimčík - popis výrobků

Sporák - kuhyňská kamna

Je topidlo určené především pro tepelnou úpravu potravin. Vytápěcí schopnost je u sporáků druhořadá záležitost, i když ne zanedbatelná.
Topidlo je vybaveno roštovým, nebo bezroštovým topeništěm což umožňuje poměrně snadno regulovat teplotu na plotně i v troubách. Musíme ale počítat s větší spotřebou dřeva.
Do topeniště lze umístit teplovodní výměník pro ohřev užitkové vody což výrazně zvýší jeho celkovou účinnost.

Akumulační kamna

V provedení těžká, středně těžká a lehká (nejen svou váhou, ale především dobou akumulace).
Topidlo je ve většině případů vybaveno zděným topeništěm bez roštu a tahovým systémem. Teplo je do místnosti předáváno celou plochou kachloví sáláním.
Čím těžší varianta topidla tím delší doba potřebná k jejich rozehřátí, což je ale na druhou stranu vyváženo delší dobou akumulace - až 48 hodin.
Účinnost těchto kamen může dosáhnout až 90%. Jsou vhodná do trvale obydlených objektů.


Teplovzdušná kamna

Jako topeniště je zde kamnová vložka zpravidla s napojením na teplovzdušný výměník, nebo šamotový tahový systém.
Do spodní části topidla je přiváděn vzduch, který se ohřeje o stěny kamnové vložky a otvory či ventilačními mřížkami v horní části topidla je vyveden zpět do místnosti. Takto ohřátý vzduch je možné odvést i do ostatních místností.
Tento systém se vyznačuje rychlým nástupem tepla. Po vyhasnutí poměrně rychle vychladnou.

Krby

Topidla určená především k přitápění objektů v době kdy ještě nechceme spouštět hlavní zdroj tepla v objektu. Ve většině případů je vnímán spíše jako architektonický prvek. Topeniště tvoří krbové vložky s velkým prosklením k navození příjemné atmosféry při pohledu do plápolajícího ohně.

Krby se dělí na teplovzdušné a teplovodní.
Teplovzdušný krb je vybaven teplovzdušnou krbovou vložkou z litiny nebo ocele. Jako u teplovzdušných kamen, vzduch přiváděný spodní  částí topidla se ohřeje o stěny krbové vložky a v horní části je vyveden větracími otvory nebo mřížkami zpět do místnosti, popřípadě do dalších místností.
Teplovodní krb je vybaven krbovou vložkou s teplovodním výměníkem pro ohřev užitkové vody. Výkon do vody je okolo 60% z celkového výkonu krbové vložky.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky